• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • VHS 94

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Malignant

    ★★

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

  • Annette

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Senior Moment

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • WHY THO

  • Sacrifice

    ★★

  • SATISFIED

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

  • Attack of the Giant Blurry Finger

    ★★★★

  • Parvenu

  • introducing... juan wauters

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Stay Home

    ★½

  • Fatman

  • The Third Day: Autumn

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★★

  • Host

  • Unhinged

    ★★½

  • Strummer

    ★★★★

  • WEEKDAY

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • That’s Not Austin

  • TFW No GF

    ★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Corona Zombies

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Perfect Picnic

  • Vacation Fun

    ★★★½

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • My Valentine

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Body Patterns

    ★★★½

  • Dracula

    ★½

  • How to Fake the Moon Landing

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★★★½

  • Watchmen

    ½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★