Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Possum

Possum

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek

Star Trek

2009
×
★½
Edit this entry  
29
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tshiuetin

Tshiuetin

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gephyrophobia

Gephyrophobia

2012
×
Edit this entry  
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★½
Edit this entry  
17
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★½
Edit this entry  
16
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
12
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tiny Shoes

Tiny Shoes

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
The Dawning

The Dawning

1988
×
Edit this entry  
10
Evil Hill

Evil Hill

1999
×
Edit this entry  
09
Rammstein: Paris

Rammstein: Paris

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Dead

The Dead

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

2017
×
Edit this entry  
27
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Fat Albert Halloween Special

The Fat Albert Halloween Special

1977
×
Edit this entry  
27
The Paul Lynde Halloween Special

The Paul Lynde Halloween Special

1976
×
Edit this entry  
27
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

2019
×
Edit this entry  
23
Boyant

Boyant

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Devil's Harmony

The Devil's Harmony

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Hella Trees

Hella Trees

2020
×
Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Privileged

Privileged

1982
×
Edit this entry  
18
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry