Dylan Brandsema has logged 30 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hannie Caulder

Hannie Caulder

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bad Asses on the Bayou

Bad Asses on the Bayou

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fuckkkyouuu

Fuckkkyouuu

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Forgiving Dr. Mengele

Forgiving Dr. Mengele

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
88:88

88:88

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Comedy Central Roast of Justin Bieber

Comedy Central Roast of Justin Bieber

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Popcorn Porn: Watching 'Zack and Miri Make a Porno'

Popcorn Porn: Watching 'Zack and Miri Make a Porno'

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Edit this entry  
17
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
17
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dream Work

Dream Work

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★
Edit this entry  
15
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Mystery of the Leaping Fish

The Mystery of the Leaping Fish

1916
×
★★½
Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Violet

Violet

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Edit this entry