• Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Louise

    ★★★★

  • Rest in Peace

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Sonny Boy

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Throat Notes

    ★★★★

  • The Clockwork Elves

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • Great Pretender

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • The Banker

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Kill It and Leave This Town

  • Minari

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • My Spy

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Primal

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★