Sort by
  • Dune: Part Two

  • The Swan

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Adventure Time: Fionna & Cake

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • The Flash

    ½

  • Meg 2: The Trench

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

  • The Feet Part II

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The First Slam Dunk

    ★★★★★

  • Suzume

    ★★★★½

  • Black Adam

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Better Call Saul Presents: Slippin' Jimmy

    ½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • My Imaginary Country

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Meeting Point

    ★★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ½

  • A Short Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Kotaro Lives Alone

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Nest

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Melting Point

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Actress

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Komi Can't Communicate

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Bones

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy