• A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Brahms: The Boy II

  • 6 Underground

  • A Family Reunion Christmas

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • IO

  • Iron Sky: The Coming Race

    ★★

  • Polaroid

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Malevolent

  • Monster Party

    ½

  • Venom