Sort by

SnowboardJunkie has logged 480 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Crew

The Crew

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bodied

Bodied

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dying to Survive

Dying to Survive

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Champions

Champions

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry