Sort by

SnowboardJunkie has logged 59 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Play House

The Play House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rock and a Hard Place

Rock and a Hard Place

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Might Get Loud

It Might Get Loud

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unknown Soldier

Unknown Soldier

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coffy

Coffy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
Double Date

Double Date

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godless

Godless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Foreman

Foreman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
And Then I Go

And Then I Go

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chasing the Dragon

Chasing the Dragon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry