Sort by

soapie has logged 13 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emelie

Emelie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry