• The Midnight Sky

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • IO

    ★★

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Vanishing

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The Wind

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • 22 July

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½