Sondre has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flower

Flower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry