Sort by
  • Pushpa 2 - The Rule

  • Mickey 17

  • Kalki 2898 A.D.

  • Salaar: Part 1 - Ceasefire

  • Aadujeevitham

  • Kannur Squad

  • Mark Antony

    ★★★½

  • Jawan

    ★★½

  • Kemonito: la última caída

    ★★½

  • RDX: Robert Dony Xavier

    ★★★

  • King of Kotha

  • Jailer

    ★★★½

  • Litsoneras

    ★★

  • Maaveeran

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Journey of Love 18+

    ★★

  • Nalla Nilavulla Rathri

    ★★

  • Maamannan

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Madhura Manohara Moham

    ★★½

  • Amala

    ½

  • Hosto

    ★★

  • Adipurush

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Hilom

    ★★

  • Por Thozhil

    ★★½

  • Extraction 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • Neymar

    ★★★

  • Good Night

    ★★★½

  • 2018

    ★★★½

  • Sex Games

    ★½

  • Pachuvum Athbhuthavilakkum

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Sulaikha Manzil

    ★★

  • Ayalvaashi

    ★★

  • Neelavelicham

  • Pookkaalam

    ★★

  • Corona Papers

    ★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★

  • Purusha Pretham

    ★★★★

  • Baby Boy, Baby Girl

    ★★

  • Phobos

    ★★★

  • Density of Emptiness

    ★★

  • Hollow

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Another Body

    ★★★

  • Thuramukham

  • Scream VI

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Lawa

  • Suki

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Dear Vaappi

    ★★

  • Christy

  • Rekha

    ★★

  • Christopher

    ★½

  • Iratta

    ★★★½

  • Romancham

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Alone

    ½

  • Thankam

    ★★½

  • Pathaan

    ★★★