Sort by

Wyatt has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vanya on 42nd Street

Vanya on 42nd Street

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Music Lovers

The Music Lovers

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guitar Mongoloid

The Guitar Mongoloid

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Go

Don't Go

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Volcano

Volcano

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry