Wyatt has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Binge

The Binge

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Strangers in Good Company

Strangers in Good Company

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry