• Party at Weesperflat

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Romeo & Juliet

  • Bad Trip

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Long Story Short

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions