Sort by

Andy has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin and the 7 Hoods

Robin and the 7 Hoods

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Days of Glory

Days of Glory

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loveless

Loveless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry