Sodapopred has logged 35 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
27
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Max Steel

Max Steel

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★½
Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry