• Morbius

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • The Rescue

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Schumacher

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Eagles

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sadness

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • A Perfect Crime

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becoming

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Undine

    ★★½

  • Dinner in America

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Sinkende Schiffe

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★