• Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • Sounds Like Love

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Solos

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Below Zero

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★

  • We Can Be Heroes

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Cross the Line

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★