Sort by

Riley 🩸🗡️ has logged 21 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
Edit this entry  
20
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Edit this entry  
19
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coda

Coda

2013
×
Edit this entry  
16
Dawn

Dawn

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry