Sort by
  • Blonde

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Elvis

  • Men

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Strawberry Mansion

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Mickey and the Bear

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Vice

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Never Goin' Back

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • Raw

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★