• Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • High Score

    ★★★

  • The Tax Collector

    ½

  • 8:46

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Great Hack

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Bustarenga

    ★★★★