Sort by

camille has logged 61 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
Edit this entry  
18
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
12
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Blue Hour

The Blue Hour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suddenly Seventeen

Suddenly Seventeen

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Endless

Endless

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nana

Nana

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Edit this entry  
12
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry