• Unsettling Scenes

    ½

  • Dangerous Lies

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Deadcon

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ½

  • Bird Box

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Apostle

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Frenzy

    ½

  • The Package

  • The Meg

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Await Further Instructions

    ½

  • Dude

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Searching

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • 1922

    ★★

  • The Ritual

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Suburbicon

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • It Comes at Night

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • XX

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★