mia has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collide

Collide

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Paul

Paul

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry