Soheil has logged 32 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Light Is Calling

Light Is Calling

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Six fois deux/Sur et sous la communication

Six fois deux/Sur et sous la communication

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home

Home

2009
×
Edit this entry  
25
Human Flow

Human Flow

2017
×
Edit this entry  
23
Hail, Sarajevo

Hail, Sarajevo

1993
×
Edit this entry  
22
JLG/JLG: Self-Portrait in December

JLG/JLG: Self-Portrait in December

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
About Elly

About Elly

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
12
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Peter & the Wolf

Peter & the Wolf

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rise of the Trolls

Rise of the Trolls

2016
×
★½
Edit this entry  
04
21 Days Later

21 Days Later

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Junun

Junun

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
The Danish Poet

The Danish Poet

2006
×
Edit this entry  
01
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Edit this entry