• Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Yung Lean: In My Head

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Chicken

  • New York New York

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars Collection

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The House of Us

    ★★★

  • Nimic

  • Kiss of the Rabbit God

  • Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • An Easy Girl

    ★★★

  • Diego Maradona

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★

  • First Love

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Soul Reaper

  • End of the Century

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Knock Down the House

  • High Flying Bird

    ★★