Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
PROTOTYPE

PROTOTYPE

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Canyon

Canyon

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Castelao e os irmáns da liberdade

Castelao e os irmáns da liberdade

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Poilean

Poilean

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cuarteto

Cuarteto

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Heliografía

Heliografía

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Final Accord

Final Accord

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taza, Son of Cochise

Taza, Son of Cochise

1954
×
★★★
Edit this entry  
22
L'X Noir

L'X Noir

1915
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Time to Love and a Time to Die

A Time to Love and a Time to Die

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something Evil

Something Evil

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sleep, My Love

Sleep, My Love

1948
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mi mujer es muy decente, dentro de lo que cabe

Mi mujer es muy decente, dentro de lo que cabe

1975
×
½
Edit this entry  
20
What Nobody Saw

What Nobody Saw

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
½
Edit this entry  
20
Depressive Cop

Depressive Cop

2015
×
Edit this entry  
20
Amistad

Amistad

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Japon

The Japon

2019
×
½
Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Thi Mai

Thi Mai

2017
×
½
Edit this entry  
18
Pokémon: Twilight Wings

Pokémon: Twilight Wings

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Zyuden Sentai Kyoryuger The Movie: The CHOMPACHOMP of Music!

Zyuden Sentai Kyoryuger The Movie: The CHOMPACHOMP of Music!

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Travolta and Me

Travolta and Me

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
more than everything

more than everything

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Triple Agent

Triple Agent

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Japon

The Japon

2019
×
½
Edit this entry  
13
The Spy in Black

The Spy in Black

1939
×
★★★★
Edit this entry  
13
Girl Power

Girl Power

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
It Wasn't Love

It Wasn't Love

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Place Called Lovely

A Place Called Lovely

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Edit this entry  
12
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★½
Edit this entry  
11
By the Law

By the Law

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
11
See You Later

See You Later

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Living Room

The Living Room

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Prelude

Prelude

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Puccini Conservato

Puccini Conservato

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★
Edit this entry  
11
Palindrome

Palindrome

1969
×
★★★
Edit this entry  
10
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Edit this entry  
10
The Cradles

The Cradles

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Heterodyne

Heterodyne

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
Matrix [First Dream]

Matrix [First Dream]

1979
×
★★★½
Edit this entry