Sort by

Victor has logged 1,482 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Nasir

Nasir

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Cure

The Cure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Homage to the Work of Philip Henry Gosse

Homage to the Work of Philip Henry Gosse

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Forensickness

Forensickness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
½
Edit this entry  
28
Last Letter

Last Letter

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lulu Faustine

Lulu Faustine

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Not Dead Yet

Not Dead Yet

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Edit this entry  
26
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Insects' Christmas

The Insects' Christmas

1913
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home for Christmas

Home for Christmas

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
IWOW: I Walk on Water

IWOW: I Walk on Water

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Leap

Leap

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Noisefields

Noisefields

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Matter

The Matter

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
1-2-3-4

1-2-3-4

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tragedy of a Ridiculous Man

Tragedy of a Ridiculous Man

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
1900

1900

1976
×
½
Edit this entry  
21
A Return

A Return

2018
×
Edit this entry  
21
Overland

Overland

2016
×
½
Edit this entry  
20
The Year of the Discovery

The Year of the Discovery

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Her Socialist Smile

Her Socialist Smile

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
How To Remain Single

How To Remain Single

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
How to Clean a Cast Iron Pan

How to Clean a Cast Iron Pan

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
How to Live with Regret

How to Live with Regret

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Genus Pan

Genus Pan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Road to Magnasanti

The Road to Magnasanti

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tissues

Tissues

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thierry

Thierry

1970
×
★★★★★
Edit this entry