Sort by

Victor has logged 106 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Podwórka

Podwórka

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Goshogaoka

Goshogaoka

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Began to Wish

I Began to Wish

2003
×
Edit this entry  
29
Cathode Garden

Cathode Garden

2015
×
Edit this entry  
29
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
It Was a Short Summer, Charlie Brown

It Was a Short Summer, Charlie Brown

1969
×
★★★½
Edit this entry  
28
Injury On A Theme

Injury On A Theme

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Elixir

Elixir

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Maya Double-Bottomed Bowl

Maya Double-Bottomed Bowl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Asparagus

Asparagus

1979
×
★½
Edit this entry  
28
Rites of Passage

Rites of Passage

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Ways of Water

The Ways of Water

1971
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Idle Class

The Idle Class

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Twenty Minutes of Love

Twenty Minutes of Love

1914
×
★★★
Edit this entry  
27
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Feast

Feast

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Fallen Arches

Fallen Arches

2018
×
½
Edit this entry  
26
Billy

Billy

2019
×
★½
Edit this entry  
26
SOLITAIRE

SOLITAIRE

2017
×
½
Edit this entry  
26
Einige Orte Dazwischen (A Few Spaces In Between)

Einige Orte Dazwischen (A Few Spaces In Between)

2016
×
½
Edit this entry  
26
Fragment

Fragment

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
Tear Gas

Tear Gas

2019
×
★½
Edit this entry  
26
It Was Summer When

It Was Summer When

2019
×
½
Edit this entry  
26
Grass

Grass

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Porch Glider

Porch Glider

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Acoustic Ocean

Acoustic Ocean

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
There must be some kind of way out of here

There must be some kind of way out of here

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
To Be Continued

To Be Continued

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Murderer Lives at Number 21

The Murderer Lives at Number 21

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Trail

The Trail

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Hunter

Taxi Hunter

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Ip Man: The Final Fight

Ip Man: The Final Fight

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★½
Edit this entry  
22
The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Man, When He Is a Man

A Man, When He Is a Man

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Standing Forward Full

Standing Forward Full

2020
×
★★★
Edit this entry