• Marry Me

  • Scream

  • The 355

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Antlers

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Malignant

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Forever Purge

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Separation

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Framing Britney Spears

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Plot Against The President

  • Ammonite

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Thing About Harry

  • Fantasy Island

  • Underwater

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Black Christmas

  • 1917

  • Last Christmas

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Escaping the NXIVM Cult: A Mother's Fight to Save Her Daughter

  • Tall Girl

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

  • Abominable

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Ma

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Big Time Adolescence

  • Fighting with My Family

  • Don't Let Go

    ★★★★

  • Blinded by the Light

  • A Dog's Way Home

  • Glass