Sort by
  • Scream VI

    ★★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Love & Gelato

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • LEGO® Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

    ★★

  • Boo! A Madea Halloween

    ★★★

  • Class Divide

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Into the Woods

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • The Purge

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★½

  • Madea's Witness Protection

    ★★★★★

  • Madea's Big Happy Family

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★★

  • Gnomeo & Juliet

    ★★★★★

  • Waiting for

  • Scooby-Doo! The Mystery Begins

  • The Hangover

  • Madea Goes to Jail

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Legally Blonde: The Musical

    ★★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Scary Movie 4

    ★★

  • Cars

    ★★★½

  • Madea's Family Reunion

    ★★★★★

  • High School Musical

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Scary Movie 3

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Scary Movie 2

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Scary Movie

    ★★★★★

  • Scream 3

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • The Wedding Singer

    ★★★★