RSS feed for soleiloquus
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Day We'll Talk About Today

One Day We'll Talk About Today

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Help

The Help

2011
×
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Memories of My Body

Memories of My Body

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
27 Steps of May

27 Steps of May

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Edit this entry  
19
Only You

Only You

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry