Sort by

solh has logged 1,069 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Heroes for Sale

Heroes for Sale

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoner X

Prisoner X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luna Papa

Luna Papa

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cat Person

Cat Person

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wings

Wings

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bulletproof

Bulletproof

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Desperate

Desperate

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Redeemer

Redeemer

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Time to Die

A Time to Die

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stranger

The Stranger

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Plump Fiction

Plump Fiction

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pocket Listing

Pocket Listing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pickpockets

Pickpockets

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pickings

Pickings

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whip Hand

The Whip Hand

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Excess Baggage

Excess Baggage

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Voice in the Wind

Voice in the Wind

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Knock on Any Door

Knock on Any Door

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Seventh Juror

The Seventh Juror

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Bird

The Black Bird

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hit List

The Hit List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Red Menace

The Red Menace

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss March

Miss March

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fair Game

Fair Game

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fair Game

Fair Game

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Accomplice

Accomplice

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunmen

Gunmen

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hole

The Hole

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry