• Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Long Con

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Dreams I Recall

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ½

  • My Scapegoat

  • Education

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Toys

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • The Third Day

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • UnTooned

    ½

  • Unhinged

  • Night Feed

    ½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★★

  • Rhubarb

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Rock

    ½

  • The Roads Not Taken

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Possessor

    ★★★★★

  • Spree

    ★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Eternal Beauty

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Madness in the Method

    ★★★★

  • Lynn + Lucy

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hope Gap

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • 7500

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Avengement

    ★★★

  • Good Posture

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★★★