Sol has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Good Morning

Good Morning

1959
×
Read the review Edit this entry  
03
Rosetta

Rosetta

1999
×
Edit this entry  
02
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
Edit this entry  
28
Caramel

Caramel

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
Edit this entry  
16
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
A Hero

A Hero

2021
×
★½
Edit this entry  
30
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
Edit this entry  
05
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
Edit this entry  
02
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

1968
×
Edit this entry  
02
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Doors - Live at the Isle of Wight Festival

The Doors - Live at the Isle of Wight Festival

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
Edit this entry  
29
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mistress America

Mistress America

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Lions Love

Lions Love

1969
×
Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
Edit this entry  
23
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Doors: Live at the Bowl '68

The Doors: Live at the Bowl '68

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
15
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
13
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
13
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
13
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
Edit this entry  
12
Café Society

Café Society

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Edit this entry  
10
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
Edit this entry  
08
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
07
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
Edit this entry  
07
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Edit this entry  
07
Rough Sea at Dover

Rough Sea at Dover

1895
×
Edit this entry  
07
The Kiss

The Kiss

1896
×
Edit this entry  
07
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
07
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Edit this entry  
07
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Edit this entry  
07
Boat Leaving the Port

Boat Leaving the Port

1895
×
Edit this entry  
07
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Edit this entry  
07
Glenroy Brothers (Comic Boxing)

Glenroy Brothers (Comic Boxing)

1894
×
Edit this entry  
07
Dickson Experimental Sound Film

Dickson Experimental Sound Film

1894
×
Edit this entry