Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Revolution Rent

Revolution Rent

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Stranger

The Stranger

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry