• Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ½

  • Death to 2020

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • The Man Who Sold His Skin

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Radioactive

  • Hustlers

    ½

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • The Informer

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★

  • The Climb

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★½