Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
Edit this entry  
14
Wonderland

Wonderland

2003
×
½
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
½
Edit this entry  
26
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
01
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
23
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
05
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry