Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
How to score 10 runs in the first inning and lose

How to score 10 runs in the first inning and lose

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Search for the Saddest Punt in the World

The Search for the Saddest Punt in the World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Edit this entry  
30
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★½
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Edit this entry  
22
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★½
Edit this entry  
25
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry