mannibal adams has logged 365 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arthur and the Invisibles

Arthur and the Invisibles

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry