mannibal adams has logged 28 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Schemers

Schemers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry