Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
05
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
★★★
Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry