Steve has logged 105 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extracurricular Activities

Extracurricular Activities

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Johnny English

Johnny English

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Agatha and the Truth of Murder

Agatha and the Truth of Murder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rendition

Rendition

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry