• The Devil All the Time

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The 8th Day of the Week

  • Greyhound

    ★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • LA Originals

    ★★★½

  • Flipped

    ★★★

  • Shooting Heroin

  • The Banker

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Shine Your Eyes

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Underwater

  • Ana

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • 6 Underground

  • The Tiger Who Came To Tea

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Motel Acacia

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Last Full Measure

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Platform

  • While at War

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Mosul

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Lie Low

    ★★★★½

  • After Class

    ★★★