Sondos has logged 362 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Extras

The Extras

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tiger Who Came To Tea

The Tiger Who Came To Tea

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frost Bite

Frost Bite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Block-Heads

Block-Heads

1938
×
★★★½
Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
14
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hondros

Hondros

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Want to Be

I Want to Be

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gregor's Greatest Invention

Gregor's Greatest Invention

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Birthplace

Birthplace

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moto Perpetuo

Moto Perpetuo

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
Closed Curtain

Closed Curtain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Diane

Diane

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Before My Eyes

Before My Eyes

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Exposure

Exposure

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Garbo Talks

Garbo Talks

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Skeletons

Skeletons

1997
×
★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry