tyler has logged 30 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Equals

Equals

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Descendants

Descendants

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
15
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry