Sort by

tyler has logged 46 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
U-571

U-571

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
20
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
19
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
18
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★½
Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read prior review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
06
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
04
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read prior review Edit this entry  
03
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry