tyler has logged 25 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Live

To Live

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Runaway

Runaway

2010
×
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Unsane

Unsane

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★
Edit this entry  
05
The Gallows

The Gallows

2015
×
½
Edit this entry  
04
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry