tyler has logged 359 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read prior review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Edit this entry  
13
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Read prior review Edit this entry  
08
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Edit this entry